Co to jest Dropshipping?

Dropshipping – model logistyczny sprzedaży przez internet polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta.

Dropshipping jest dobrym rozwiązaniem dla mniejszych sklepów, które zwykle sprzedają swój towar w mniejszych ilościach i nie chcą zamrażać środków na masowe zamówienia zapasów od dostawców lub wydłużać czasu realizacji zamówień poprzez ich komasowanie. Zamiast dużej przesyłki do sklepu, dostawca sam dokonuje wysyłki towaru bezpośrednio do klienta.

Dwie główne korzyści z dropshippingu to brak odgórnej potrzeby alokacji pieniądza w towarze i regularny przepływ środków pieniężnych. Inne korzyści obejmują między innymi pozbycie się problemów magazynowych, ograniczenie kosztów ochrony mienia i jego transportu, szybkość dostawy do klienta końcowego.

Nasza firma bezpośrednio lub poprzez naszych dystrybutorów udostępnia taki model współpracy. Każdorazowa chęć współpracy na takiej zasadzie jest rozpatrywana indywidualnie i umowy sporządzane są według potrzeb klienta. Napisz do nas poprzez formularz na stronie „KONTAKT„. Prosimy o szczegółowe informacje o stronie, na której nasze produkty miały by być sprzedawane oraz dane, które pomogą w szybkim podjęciu decyzji o właśnie takiej współpracy.